ELIGA ustanawia Kapitułę. Na czele stanie była zawodniczka

Spółka ELIGA, zrzeszająca czołowe polskie drużyny esportowe, powołała Kapitułę odpowiedzialną za przyznawanie Znaku Jakości ELIGA. Na czele Kapituły organizacji dążącej do rozwoju rynków gamingowego i esportowego stanęła Agnieszka „rea” Bała, kojarzona m.in. ze sceną Counter-Strike’a 1.6 i od lat działająca na rzecz esportu.

Znak Jakości ELIGA to wyróżnienie przyznawane usługom, produktom i urządzeniom związanym z szeroko pojętym rynkiem gier komputerowych. To również pakiet świadczeń doradczych na rzecz podmiotu ubiegającego się o Znak Jakości, realizowanych przez ELIGA w zakresie m.in. technologii, prawa i promocji.

Zarząd ELIGA wyłonił Kapitułę, stanowiącą jury decydujące o przyznaniu Znaku Jakości ELIGA. Będzie się ona składać z pięciorga osób – autorytetów w branży sportów elektronicznych i gamingu.

Przewodniczącą Kapituły została Agnieszka „rea” Bała. Bardziej doświadczeni gracze mogą pamiętać ją z rywalizacji w Counter-Strike 1.6 w barwach m.in. Team Pentagram Ladies czy Bad Girls Poland. W ciągu swoich kilkuletnich doświadczeń w esporcie, liderka Kapituły ma na koncie m.in. kampanie marketingowe i współpracę z organizacjami takimi jak: Virtus.pro, Natus Vincere, Tempo Storm, Cloud9 czy SK Gaming.

Aktualnie pełni rolę PR & Marketing Managera Codewise Unicorns oraz Esports Business Cup, współpracuje także z Dreamteam.gg.

W skład Kapituły weszli również:

Marcin „Padre” Kurzawski – Założyciel, właściciel i CEO organizacji PACT, w świecie gamingu i esportu obecny od kilkunastu lat. Dotychczas przyczyniał się do rozwoju takich marek, jak m.in. Fadecase, Ozone, SteelSeries, Roccat i Speedlink, przy współpracy z MSHP tworząc pierwsze w Polsce strefy gamingowe. Przed założeniem PACT wspierał inne organizacje, choćby Wasps e-Sport i Venatores. Założyciel i członek zarządu największej na świecie globalnej fundacji wspierającej żużlowców po wypadkach – DW#43.

Maximilian Kieturakis – General Manager x-kom team, odpowiedzialny za całość działań organizacji. W przeszłości Head of New Business w Team Kinguin i Redaktor Naczelny w E-Frag.net oraz MeetYourMakers. Pomagał zakładać ELIGA Sp. z o.o. jako członek zarządu.

Piotr „neqs” Lipski – Związany ze sceną esportową od piętnastu lat. Doświadczony menedżer, organizator turniejów, dziennikarz. Współtwórca profesjonalnej organizacji esportowej PRIDE. Jeden z najbardziej znanych i uznanych ekspertów branżowych w Polsce.

Reprezentant Graczy
W przyszłości piątym członkiem Kapituły zostanie osoba wyłoniona ze społeczności graczy – cieszący się zaufaniem zawodnik jednej z czołowych drużyn. To sygnał, jak ważne dla ELIGI jest dobro samych zawodników. Trwają rozmowy z poważaną przez zawodników osobą, która mogłaby pełnić tę rolę do czasu finalnego wyboru.

Powołanie Kapituły ma zwiększyć wiarygodność i z czasem doprowadzić do zyskania powszechnego szacunku dla przyznawanego wyróżnienia w środowisku graczy. Do tej pory w wyniku współpracy Good Game League oraz ELIGI, Znak Jakości ELIGA otrzymały cztery wydarzenia organizowane pod szyldem GG League.

Prezes Zarządu

Jakub Paluch